Неадекватна організація АТО обійдеться РФ у € 3 млн

Заяви до ЄСПЛ були подані 409 громадянами Росії: заручниками, родичами загиблих або пораненими під час подій.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Квітня 2017
|
1 587
|

рішення ЄСПЛ «Тагаєва та інші протии Росії» від 13 квітня 2017 року

Європейський суд з прав людини виявив недоліки в реакції російських державних органів на захоплення заручників у Беслані 2004 року. В результаті бою з терористами загинули 330 осіб, хоч влада мала інформацію про запланований теракт.

Про це ідеться у рішення ЄСПЛ «Тагаєва та інші протии Росії» від 13 квітня 2017 року (Judgment Tagayeva and Others v. Russia – serious failings in the authorities’ response to the Beslan attack), передає інформаційний ресурс “ECHR.Ukrainian Aspect”.

Суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська зазначила, що це перше подібне рішення у практиці суду, коли держава не змогла вжити адекватних заходів для захисту від теракту, маючи достатні дані розвідки в своєму розпорядженні.

ЄСПЛ одноголосно визнав порушення РФ статті 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в зв’язку з неприйняттям превентивних заходів. Влада володіла достатньо конкретною інформацією про запланований в регіоні терористичний акт проти освітньої установи. Тим не менш, не було вжито достатніх кроків для того, щоб припинити збір і підготовку терористів, їх пересування в день нападу; не були посилені заходи безпеки в школі; ані адміністрація школи, ані населення не були попереджені про загрозу.

Крім того, суд одноголосно встановив порушення статті 2 Конвенції і в процесуальному аспекті. У зв’язку з тим, що проведене розслідування не дозволило встановити, чи було застосування сили представниками влади обґрунтованим в обставинах, що склалися.

Російську Федерацію зобов’язали виплатити заявникам суму в загальному розмірі 2 955 000 євро в якості компенсації моральної шкоди, і 88 000 євро в якості компенсації судових та інших витрат. Індивідуальні суми компенсацій були визначені виходячи зі ступеня страждань заявників і з урахуванням заходів, прийнятих РФ в цілях компенсації і реабілітації жертв.

Текст прес-релізу у перекладі Олександра Дроздова та Олени Дроздової можна переглянути за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту