Перевірити скаргу

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Лютого 2018
|
6 142
|

Перевірка скарги до ЄСПЛАби Європейський суд з прав людини визнав скаргу прийнятною (реєстрація заяви Судом не гарантує, що вона буде визнана прийнятною), вона має відповідати певним вимогам. В іншому випадку скарги навіть не розглядатимуться.

Так, зокрема, із заявою до ЄСПЛ можна звертатися лише після вичерпання національних засобів захисту. Тобто, перед тим як скаржитися про порушення своїх прав, спочатку ви маєте звернутися з цими скаргами до судів всіх рівнів. Слід довести, що держава мала змогу виправити порушення прав на національному рівні, але не зробила цього.

Скарги заявника повинні стосуватися права (або декількох прав), гарантованих Конвенцією про захист прав та основоположних свобод. Європейський суд з прав людини не може розглядати скарги про порушення будь-яких прав, крім тих, що гарантовані Конвенцією.

Із заявою до Суду можна звернутися не пізніше, ніж через шість місяців після винесення остаточного рішення на національному рівні. Саме тому у питанні підготовки скарги важливо звернутися до фахівців, аби встигнути подати скаргу у відведений термін. В разі недодержання вимог та повернення скарги Судом, часу на доопрацювання заяви може просто не залишитися.

Стверджуване порушення Конвенції має стосуватися заявника особисто. Іншими словами, слід довести, що порушення завдає шкоди безпосередньо вам.

Формально, заяви можуть бути подані лише проти однієї чи декількох держав – учасниць Конвенції (а не проти будь-якої іншої держави чи приватної особи). Це також слід пам’ятати.

Перевірка нашими експертами скарги включає в себе її аналіз на предмет додержання вимог прийнятності, в тому числі: аналіз обґрунтованості тверджень, які містяться у скарзі, з урахуванням релевантної практики ЄСПЛ, а за необхідності – також українського законодавства і практики його застосування українськими судами; оцінку скарги на відповідність вимогам до її оформлення.

За підсумками перевірки ми надаємо вам письмовий звіт.

Форма для звернення

Напишіть нам і ми обов'язково з Вами зв'яжемось

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту