Отримати консультацію

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Лютого 2018
|
2 166
|

КонсультаціяУкраїна, як держава, що ратифікувала Конвенцію про захист прав та основоположних свобод, зобов’язана гарантувати дотримання основоположних громадянських та політичних прав щодо кожної людини, а також виконувати рішення Європейського суду з прав людини.

Конвенція захищає, зокрема, право на життя, право на справедливий судовий розгляд, право на повагу до приватного та сімейного життя, право на вираження поглядів, свободу думки, совісті та релігії, захист права власності. Документ забороняє тортури або нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження або покарання, примусову працю, свавільне й незаконне позбавлення волі, дискримінацію у використанні гарантованих прав і свобод.

Якщо в Україні було вичерпано всі національні засоби юридичного захисту, згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права, впродовж шести місяців від дати постановлення остаточного рішення на національному рівні можна звертатися за захистом до Європейського суду з прав людини.

Аби отримати позитивний результат у ЄСПЛ, необхідно виконати низку вимог. Для цього, передусім, варто оцінити перспективу звернення до Суду. Якщо ваша проблема може бути розв’язана шляхом звернення до Страсбургу, можна готувати заяву. Системою Конвенції встановлено легкий доступ до Суду: достатньо надіслати заповнений формуляр з відповідними документами.

Разом із тим, скарги, оформлення яких не відповідає поставленим вимогам, не розглядатимуться. Тому не буде зайвим перевірити заяву до ЄСПЛ та інші наявні документи у фахівців.

Після прийняття скарги Європейським судом з прав людини, вам знадобиться адвокат, що представлятиме у суді ваші інтереси.

Аби отримати докладну консультацію з питань, пов’язаних із зверненням до Європейського суду з прав людини, ви можете зателефонувати нам або надіслати свої запитання на адресу [email protected]

Форма для звернення

Напишіть нам і ми обов'язково з Вами зв'яжемось

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту