Право на справедливий суд: друге видання посібника зі ст. 6 Конвенції з’явилося у перекладі українською

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Червня 2018
|
7 416
|

Захист права на справедливий суд відповідно до Європейської конвенції з прав людини

Багато підручників, що стосуються Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, зосереджують свою увагу на детальному переповіданні «історій», які ведуть до встановлення факту порушення.

Виділити базові принципи на підставі провідних справ Європейського суду з прав людини вирішили консультант з питань реформи у сфері юстиції та належного врядування Довидас Віткаускас та юрист Секретаріату Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Григорій Диков. Вони підготували друге видання посібнику «Захист права на справедливий суд відповідно до Європейської конвенції з прав людини», куди включили дуже короткі огляди справ для ілюстрації перелічених в описовій частині принципів, щоб показати лише типові й виняткові ситуації, у яких було виявлено або не виявлено порушення.

Автори сподіваються, що обраний підхід стане корисним для тих, хто пише obiter dicta чи ratio decidendi в контексті внутрішніх або міжнародних судових процесів, а також для студентів-правників і дослідників.

Посібник призначено передусім для практикуючих юристів, суддів та інших фахівців у галузі права, які вже обізнані зі статтею 6 Європейської конвенції з прав людини та практикою Європейського суду з прав людини.

Переклад українською здійснено проектами Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», фінансований урядом Данії, та «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Завантажити посібник для перегляду можна тут.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту