Практику ЄСПЛ в діяльності органів прокуратури і суду обговорили в Національній академії прокуратури

Участь у заході в режимі відеоконференції взяв член Науково-консультативної ради при Верховному Суді, президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов. Він виступив з аналітичним оглядом практики ЄСПЛ у кримінальному провадженні за 2016–2018 рр.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Червня 2018
|
2 875
|

Олександр Дроздов виступив з аналітичним оглядом практики ЄСПЛ у кримінальному провадженні/

Науковці і практичні працівники об’єднали зусилля для пошуку шляхів вирішення системних проблем, пов’язаних з недоліками у діяльності органів прокуратури і суду, встановлених у рішеннях Європейського суду з прав людини.

13 червня у приміщенні Національної академії прокуратури відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Практика Європейського суду з прав людини в діяльності органів прокуратури і суду: виклики та перспективи», організована спільно з Генеральною прокуратурою України.

У заході взяли участь представники Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи та Консультативної місії Європейського Союзу, представники судової системи та прокуратури, державних органів, науковці, правозахисники.

На конференції, зокрема було розглянуто такі питання:

– вплив Конвенції, практики Європейського суду з прав людини та виконання рішень суду на формування завдань сучасного кримінального судочинства України;

– проведення ефективного розслідування фактів порушення окремих статей Конвенції;

– право на оскарження рішень КДКП як ефективний засіб юридичного захисту;

– загальні застереження щодо шляхів імплементації практики ЄСПЛ у процесі аналітичного забезпечення Верховного Суду;

– застосування органами прокуратури практики ЄСПЛ при виконанні судових рішень;

– рішення ЄСПЛ як підстава для юридичної відповідальності судді;

– Поняття «ефективний контроль над територією» в практиці ЄСПЛ;

Також учасники конференції обговорили чинники, що спричиняють системні порушення прав людини, та проблеми, пов’язані із застосуванням рішень ЄСПЛ, проблеми підвищення ефективності прокуратури в контексті виконання рішень ЄСПЛ, механізми ефективної взаємодії суб’єктів застосування практики Європейського суду.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту