Аналітичний огляд окремих рішень, ухвалених ЄСПЛ протягом лютого – березня 2019 року

Президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов, директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова, спеціально для Вісника НААУ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Квітня 2019
|
2 208
|

Аналітичний огляд окремих рішень, ухвалених ЄСПЛ протягом лютого - березня 2019 року

1. Стаття 3 (Заборона катування) КЗПЛ.

Рішення від 28.02.19 р. у справі «Khan проти Франції» (заява № 12267/16).

Таке, що принижує гідність, поводження.

Небезпечні умови проживання неповнолітнього іноземця, позбавленого батьківського піклування, у селищі з бараків та невиконання судового наказу розміщення: порушення.

Факти. Заявник, неповнолітній дванадцятирічний іноземець, позбавлений батьківського піклування, мешкав шість місяців у таборі на території Франції (у південній частині ділянки «lande de Calais»), Оскільки органи влади не взяли його під опіку, як більшість іноземних неповнолітніх, позбавлених батьківського піклування, він мешкав у бараці.

19.02.16 р. неурядова організація звернулася до судді з питань дітей з проханням про тимчасове розміщення заявника. Наказом від того ж дня суддя з питань дітей, зазначивши, що заявник не мав законних представників у Франції, призначив тимчасового представника. Наказом від 22.02.16 р. він наказав розмістити заявника у відділі соціального захисту дітей для того, щоб забезпечити його житлом і дозволити йому возз’єднатися з членами його сімТ, які проживали у Сполученому Королівстві, про¬тягом одного місяця.

Заявник стверджував, що ані département of Pas-de-Calais, ані префектура не вжили заходів для його захисту. Таким чином, після зруйнування його бараку під час операцій із знесення південної ділянки 02.03.16 р., заявник переїхав до «тимчасового притулку» у північній частині. Протягом тижня з 20.03.16 р. він залишив «lande de Calais» і незаконно в’їхав в Англію.

Повністю огляд можна завантажити за посиланням нижче.

Аналітичний огляд окремих рішень, ухвалених ЄСПЛ протягом лютого - березня 2019 року
Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту